Iva Fany Vyhnánková

Autorka knihy

Svou "literární kariéru" zahájila už v pěti letech, kdy od svých rodičů vyškemrala dvě morčata, Kuka a Muldinku. Tehdy o nich začala vymýšlet své první příběhy a ilustrovat je.

V 16 letech jí v nakladatelství Portál vyšla fantasy knížka pro děti a mládež Froddy, přítel z pravěku. Během střední školy se začala věnovat komiksům a s přestávkami publikovala dva v zahraničí veleúspěšné webcomixy Asheron a Dragon Heroes. Přispívala kresbami a komiksy do dvou dětských časopisů a spolupracovala s Českou geologickou službou na pravěkých omalovánkách a vystřihovánkách. O kapybaře, která chtěla létat je její druhá knížka v pevné vazbě vydaná na území České republiky.

V roce 2009 odmaturovala na střední škole reklamní tvorby Michael a momentálně studuje na Univerzitě Karlově anglický jazyk a výtvarnou výchovu.

www.FanyArt.com

Copyright © Iva Fany Vyhnánková 2009++. All rights reserved.
Tyto stránky a celý jejich obsah jsou autorským dílem ve smyslu z.č. 121/2000 Sb. a autorská práva k němu jsou chráněna. Porušování autorských práv je trestným činem ( § 152 z.č. 140/61 Sb., v platném znění), popřípadě přestupkem (§ 32 z.č. 200/90 Sb., v platném znění).
CC License